myprotia logo Electrical and Computer Engineering Community
Ημερολόγιο
 Portal » Community » myprotia.gr magazine » Γενική συζήτηση
Ομοφυλοφιλία !!!
Συντονιστές: Apo_, mmmellllllllll, mpizinakos, truepiece
Δημοσίευση νέας Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.ΕνότηταςΕπισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 4 [76 Posts]   Μετάβαση στη σελίδα: Προηγούμενη 1, 2, 3, 4 Επόμενη
Συγγραφέας Μήνυμα
petra Offline

Ένταξη: Τετ 30 Μάρ 2005, 15:41
Ρουσετο νομιζω πως η θεση σου ειναι υπερβολικα υπερ των γκει σε βαθμο τετοιο ωστε να με κανεις να υποψιαστω πως το πνίγεις το κουνέλι.Η αλλιως....
το πας το γράμμα Laughing
τον αλευρώνεις τον κουραμπιέ Laughing Laughing
την τρίζεις την όπισθεν Laughing Laughing Laughing
την κατεβάζεις την δευτέρα Laughing Laughing Laughing Laughing
την έχεις πισω την μηχανή Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised
κ.λ.π...................................................

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ, 2006 12:05 am
 Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
 Επιστροφή στην κορυφή 
arxontas Offline

Ένταξη: Δευ 10 Νοέ 2003, 22:11
Τόπος: ...στον τόπο της χλιδής...
* "τον παίρνει" (ξεκινάμε από τα βασικά)

* "την κουνάει την αχλαδιά" (είπαμε βασικά στην αρχή..)

* "το ρουφάει το κανελόνι"

* "το γυαλίζει το φυνιστρίνι"

* "τη μαδάει τη μαργαρίτα"

* "το ψήνει το τσουρέκι"

* "το κρεμώνει το γαλακτομπούρεκο"

* "το φυσάει το αχνιστό"

* "τον βάζει το σύρτη"

* "το σαλιώνει το πασαλάκι"

* "τον πασπαλίζει τον κουραμπιέ"

* "την ξεφλουδίζει τη μπανάνα"

* "την ανοίγει την πίσω πόρτα"

* "το ρουφάει το γλυφιτζούρι"

* "το μαζεύει το σαπούνι"

* "τον φτύνει τον ταραμά"

* "το πιπιλίζει το καλαμάκι"

* "το καταπίνει το κουκούτσι"

* "το μαστιγώνει το δελφίνι"

* "το ζυμώνει το μπιφτέκι"

* "τον απλώνει τον τραχανά"

* "τη χαλαρώνει τη βαλβίδα"

* "το σηκώνει το σακάκι"

* "το τρίβει το πιπέρι"

* "το σφίγγει το μπουλόνι"

* "το πνίγει το κουνέλι"

* "το καβουρδίζει το φυστίκι"

* "το στρώνει το σεντόνι"

* "το κανελώνει το ριζόγαλο"

* "τη σουρώνει την ψαρόσουπα"

* "το μελώνει το παστέλι"

* "την τινάζει την βερικοκιά"

* "το πάει το γράμμα"

* "τις μαζέυει τις ελιές"

* "το γρασάρει το ρουλεμάν"

* "τη γυρνάει τη μπετονιέρα"

* "το μαζεύει το λάστιχο"

* "τη ματσακονιάζει τη βάρκα"

* "το σφουγγαρίζει το κατάστρωμα"

* "τον τσουρουφλίζει τον αστακό"

* "την κυνηγάει την πέρδικα"

* "τον στρίβει τον ντολμά"

* "την κουνάει την καμπάνα"

* "το δαγκώνει το αντίδωρο"

* "το σηκώνει το ράσο"

* "την καταπίνει την κοινωνία"

* "την κρατάει την τιάρα"

* "το ψέλνει το ευαγγέλιο"

* "το ευλογάει το γένι"

Laughing Laughing Laughing Laughing

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ, 2006 12:32 am
 Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
 Επιστροφή στην κορυφή 
nikoskourtis Offline

Ένταξη: Τετ 11 Ιούν 2003, 11:29
Τόπος: Λευκάδα
Τα ξερεις καλα βλεπω.... Laughing

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ, 2006 3:35 am
 Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
 Επιστροφή στην κορυφή 
arxontas Offline

Ένταξη: Δευ 10 Νοέ 2003, 22:11
Τόπος: ...στον τόπο της χλιδής...
χαχα! Laughing Razz
Τα είχα όλα σε ένα αρχείο word...
Για να θυμάμαι πως να τους αποκαλώ.. Laughing Laughing Laughing

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ, 2006 1:45 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
deja-vu Offline

Ένταξη: Πεμ 05 Φεβ 2004, 00:00
Τόπος: stis kardies sas.....
kserw kai allo ena egw!! na to pw?? to lew...(an kai nomizw oti ksefeugoun apo to thema ola auta).... "to mastigwnei to delfini" i gia tous pio proxwrimenous..."to kamtsikwnei to delfini"

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ, 2006 2:12 pm
 Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
 Επιστροφή στην κορυφή 
DiKA85 Offline
Administrator

Ένταξη: Τετ 29 Οκτ 2003, 12:00
Τόπος: Surrey, UK
^^^LoooL
@deja-vu
Το μαστιγωμα το εχει βαλει και ο manchester αλλα το καμτσικωμα οχι.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ, 2006 2:26 pm
 Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
 Επιστροφή στην κορυφή 
ViNcEnT Offline

Ένταξη: Παρ 21 Φεβ 2003, 02:11
Τόπος: Piraeus & Patras
Παράθεση:
Ρουσετο νομιζω πως η θεση σου ειναι υπερβολικα υπερ των γκει σε βαθμο τετοιο ωστε να με κανεις να υποψιαστω πως το πνίγεις το κουνέλι.Η αλλιως....
το πας το γράμμα

Υπέρ των δικαιωμάτων τους είμαι...όωπς είμαι υπέρ των δικαιωμάτων πολλών άλλων...

τώρα το τί συμπεράσματα βγάζεις εσύ δικό σου θέμα...ανεξαρτήτου αν είναι σωστά ή λάθος.
αλλά δεν χαρακτηρίζουμε για να μη δημιουργούνται λάθος αντιλήψεις Wink
τέσπα.όχι δεν είμαι homo...οπότε άτοπα τα λεγόμενα σου.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ, 2006 3:11 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
Green Lantern Offline

Ένταξη: Δευ 01 Οκτ 2012, 15:33
Είμαι κατά των γάμων των ομόφυλων ατόμων όπως και κατά του δικαιώματός τους να υιοθετούν παιδιά. Είμαι αντίθετος με κάθε προπαγανδιστική επειχείρηση των μέσων μαζικής ενημέρωσης έχει στόχο να παρουσιάσει ένα ορμονικό πρόβλημα ως φυσιολογική ιδιαιτερότητα. Δεν τίθεται θέμα του φύλου του ομοφυλόφιλου ατόμου. Αυτό το λέω γιατί πολλοί βαράνε τους άρρενες που "πνίγουν το κουνέλι" και φτιάχνονται με τις λεσβίες (όπως τουλάχιστον δηλώνουν). Σωστότατος ο νόμος Πούτιν για ποινικοποίηση της ομοφυλοφιλικής προπαγάνδας σε παιδιά. Θεωρώ ότι άπαξ και ομοφυλόφιλος επιχειρεί να εκφράσει την σεξουαλική του διαστροφή δημοσίως πρέπει να έρχεται αντιμέτωπος με την κοινωνική απαξίωση. Τί κάνουν στην ιδιωτική τους ζωή είναι άλλο θέμα. Έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιούν τον πρωκτό για σεξουαλική διέγερση αντί για αφόδευση και κανείς δεν δύναται να τους πει κουβέντα. Όταν όμως παραβιάζεις τους κανόνες πάνω στους οποίους έχει δομηθεί η ανθρώπινη ύπαρξη δημοσίως πρέπει να υφίστασαι τις συνέπειες. Δυστυχώς στην Ελλάδα, που είναι μέλος του ΝΑΤΟ και συμμέτοχος της δυτικής παρακμής, όλα όσα προανέφερα ακούγονται φαιδρά. Πάντα προσωπικά όταν έχω ηθικό ενδοιασμό ανατρέχω στους αρχαίους Έλληνες. Δεν χρειάζεται να αναφέρω τις νομικές κυρώσεις εις τις οποίες ήταν έκθετοι οι ομοφυλόφιλοι στην αρχαία Ελλάδα. Καμία σχέση πάντως με τις φρικαλεότητες που περιγράφουν οι Εβραίοι στην Παλαιά Διαθήκη. Ο ομοφυλόφιλος άλλωστε είναι άνθρωπος. Δεν είναι, κατά την γνώμη μου, όπως ο παιδεραστής ή ο κτηνοβάτης, των οποίων η διαστροφή υπάγεται στην ψυχιατρική. Η Παθολογία και η Γενετική λένε ότι οι ομοφυλόφιλοι παράγουν περισσότερες θυληκές ορμόνες από το φυσιολογικό. Οφείλουμε να τους σεβαστούμε ως ασθενείς και να αναζητήσουμε τρόπους επανένταξής τους στην κοινωνία. Ούτε η αποδοχή, ούτε η κατακραυγή είναι λυσή. Αυτά πιστεύω.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Αύγ, 2014 9:29 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
illicit Offline

Ένταξη: Παρ 16 Οκτ 2009, 21:39
http://forums.watchuseek.com/attachments/f74/1338591d1389221625-wruw-wed-thread_necromancy.jpg

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Αύγ, 2014 10:03 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
Jokeaccount Offline

Ένταξη: Τετ 14 Ιαν 2009, 00:41
http://i.imgur.com/RspSK4G.jpg

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ, 2014 9:52 am
 Επιστροφή στην κορυφή 
Conme Offline

Ένταξη: Κυρ 11 Οκτ 2009, 23:49
Δεν ήξερα ότι κάποτε συζητούνταν και τέτοια ευαίσθητα θέματα στην protia, εκπλήσσομαι. Βέβαια μικρότερη έκπληξη από το ότι γίνεται κι ανάσταση μετά από 8 χρόνια. Εδώ μία μετά από 3 μέρες έγινε και το γιορτάζουμε κάθε χρόνο. Razz

Green Lantern έγραψε:
Σωστότατος ο νόμος Πούτιν για ποινικοποίηση της ομοφυλοφιλικής προπαγάνδας σε παιδιά. Θεωρώ ότι άπαξ και ομοφυλόφιλος επιχειρεί να εκφράσει την σεξουαλική του διαστροφή δημοσίως πρέπει να έρχεται αντιμέτωπος με την κοινωνική απαξίωση.

Green Lantern έγραψε:
Οφείλουμε να τους σεβαστούμε ως ασθενείς και να αναζητήσουμε τρόπους επανένταξης τους στην κοινωνία. Ούτε η αποδοχή, ούτε η κατακραυγή είναι λύση. Αυτά πιστεύω.

Από πότε η κοινωνική κατακραυγή που ευαγγελίζεσαι θεσπίζεται με νόμο; Τους "ασθενείς", όπως του χαρακτηρίζεις, όταν δεν κρύβουν την "ασθένεια" τους, μια υγιής κοινωνία πρέπει να τους αντιμετωπίζει νομικά ή με κοινωνική κατακραυγή; Θα μου πεις βέβαια κι οι Σπαρτιάτες που ήταν αρχαίοι Έλληνες(μιας και τους ανέφερες), στον Καιάδα τους έριχναν...
Γενικά, άσχετα αν συμφωνώ ή όχι(που δεν συμφωνώ), ο συλλογισμός σου είναι λίγο ...μπερδεμένος να το πω!
but make allowance for their doubting too.
If you can dream---and not make dreams your master,
If you can think---and not make thoughts your aim,
If you can fill the unforgiving minute
With sixty seconds’ worth of distance run,
Yours is the Earth and everything that's in it,
and---which is more---you'll be a Man, my son!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ, 2014 1:10 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
sarantapodarousa Offline

Ένταξη: Σαβ 21 Ιούν 2008, 13:15
Δεν θα μπορέσω ποτέ να πάρω θέση αν είναι καλό ή κακό , φυσιολογικό ή όχι ασθένεια ή μη. Αυτό που ξέρω και σκέφτομαι είναι πρώτον είναι άνθρωποι. 2ον αν κάποιος έχει τόσο αντίθετα αισθήματα προς αυτή την κοινωνική ομάδα θα έλεγα να φέρουμε τους εαυτούς μας στη θέση του γονιού που ακούει "Μαμά μπαμπά ......." Η συνέχεια σε τέτοιες ανακοινώσεις δυστυχώς πολλές φορές είναι τραγικότερη από την ίδια την ανακοίνωση.

Στο μόνο που είμαι κατά κι εγώ είναι η υιοθεσία.

"Όταν ρίχνει χαλάζι είναι φυσικό φαινόμενο ή μας ψεκάζουν on the rocks?"

Μητσικώστας feat Θεοδωράκης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ, 2014 5:15 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
Apo_ Offline
Administrator

Ένταξη: Σαβ 10 Ιαν 2009, 18:25
Για το γάμο δε νομίζω ότι χρειάζεται να σχολιάσω πολλά. Η θρησκεία μπορεί να έχει τα κολλήματά της, αλλά η πολιτεία δεν μπορεί να στερεί από τους ομοφυλόφιλους δικαιώματα που έχουν οι ετεροφυλόφιλοι. Όταν λέω δικαιώματα, δεν εννοώ μόνο τη συμβολική ένωση ενός ζευγαριού προφανώς.

Για υιοθεσία: Έχω διαβάσει αρκετές έρευνες με τις περισσότερες να συμφωνούν ότι τα παιδιά που έχουν ομοφυλόφιλους γονείς δε υστερούν σε κανένα σημείο από παιδιά με ετεροφυλόφιλους γονείς. Υπάρχουν και μερικές έρευνες βέβαια που υποστηρίζουν το αντίθετο (2, 3 τέτοιες νομίζω είχα βρει) η πιο γνωστή από τις οποίες είναι από τον Mark Regnerus, ο οποίος σπούδασε στο Trinity Christian College. Από wikipedia κι όλας διάβασα το παρακάτω:

Παράθεση:
Regnerus has conducted research on the impact of a child having a parent who has been involved in a same-sex relationship. A 2012 population-based study of his in Social Science Research[9] generated protracted debate and controversy.[10][11] This included a disavowal by Regnerus' department chair at the University of Texas-Austin, in which Christine L. Williams cites the American Sociological Association, "which takes the position that the conclusions he draws from his study of gay parenting are fundamentally flawed on conceptual and methodological grounds and that findings from Dr. Regnerus’ work have been cited inappropriately in efforts to diminish the civil rights and legitimacy of LBGTQ partners and their families."[12] Two hundred social scientists, led by Gary Gates, signed the "Letter to the editors and advisory editors of Social Science Research",[13] in which they express their concern "about the academic integrity of the peer review process for this paper as well as its intellectual merit."[14] Regnerus continues to defend the research.[15][16]

Άλλωστε οι ομοφυλόφιλοι για να υιοθετήσουν, όπως και όλοι όσοι θέλουν να υιοθετήσουν, περνάνε από κάποια βήματα για να κριθεί αν θα είναι καλοί γονείς ή όχι. Οπότε, δε βλέπω το λόγο να απαγορεύσουμε από όλους τους ομοφυλόφιους κάτι, όταν μια επιτροπή μπορεί να κρίνει ξεχωριστά για κάθε ζευγάρι.

Επιπλέον, υπάρχουν ορφανά παιδιά, που το μέλλον τους θα είναι δύσκολο χωρίς γονείς. Οι ομοφυλόφιλοι γονείς, ακόμα και αν ήταν χειρότεροι από τους ετεροφυλόφιλους, πιθανότατα είναι καλύτερη επιλογή από καθόλου γονείς, δε νομίζετε?

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ, 2014 6:11 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
georgios Offline

Ένταξη: Παρ 10 Οκτ 2003, 12:25
εμένα δεν με ενοχλεί τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του. έχω φίλους και φίλες ομοφυλόφιλους.

αυτό που με ενοχλεί είναι η προβολή, όπως με ενοχλεί το "ξέκολο", ο "νταλικέρης", ο "φουσκωτός", η "παρθενοπιπίτσα" έτσι με ενοχλεί "κραγμένη" και μετά την ζωή της αντελ (επειδή μένω και σε τουριστικό μέρος) βλέπω πολλά κοριτσάκια να έρχονται με μπλε μαλλιά. και είναι θλιβερό να βλέπεις "επαναστάτες" μέσα σε καλούπια. επίσης τα παραπάνω θα μπορούσαν να θεωρηθούν εν μέρη ρατσιστικά ως προς την διαφορετικότητα.

αυτό που με ενοχλεί είναι όμως και ο ρατσισμός προς την "ομοιομορφία", η μόδα και η σαλαμοποίηση της κοινωνίας.

τα επιχειρήματα του τύπου αν το παιδί σου ή ο συγγενής σου είναι ομοφυλόφιλος, μου φαίνονται πολύ παιδιάστικα για να απαντήσω.

θρησκευτικά δεν θεωρείται καλό, αλλά αυτό είναι σε άλλο κλάδο. όπως εγώ που δεν ασχολούμαι με τα αθλητικά δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για αυτά ούτε και να επιβάλω κάποια άποψη γι αυτά καλό θα είναι οι εκάστοτε ομάδες θρησκευτικές και μη να ασχολούνται με τους φίλαθλους τους μόνο.

για το αν πρέπει να έχουν οι ομοφυλόφιλοι παιδιά, πρέπει να αναρωτηθούμε πόσοι ετεροφυλόφιλοι δεν θα έπρεπε να είχαν κάνει παιδιά ή πόσο μάλλον να τα μεγαλώνουν. προσωπικά πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή και αυτό, αλλά πρώτα προέχει η αποδοχή αυτής της ομάδας στο ευρύτερο πλαίσιο της κοινωνίας. Φανταστείτε τί θα είχε να τραβήξει ένα μικρο παιδάκι στο σχολείο αν μαθευόταν στους άλλους ότι οι γονείς του είναι φανερά ομοφυλόφιλοι.

μάλλον πρέπει να διαβάσουμε όλοι την φαντασιακή θέσμιση της κοινωνίας του Καστοριάδη, πολύ χρήσιμο βιβλίο πιστεύω.

ΥΓ: θέλω να σε καταγγείλω Phoenix για αποπροσανατολισμό της κοινωνίας, αντι να ανοίξεις τουλάχιστον κάποιο θέμα που να έχει σχέση με τον ΕΝΦΙΑ ή με το μπουγέλωμα με κρύο νερό ανοίγεις τέτοιο θέμα. ντροπή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Αύγ, 2014 12:30 pm
 Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
 Επιστροφή στην κορυφή 
toPaxyGourouni Offline

Ένταξη: Τρι 17 Ιούλ 2007, 19:53
Green Lantern έγραψε:
Είμαι κατά των γάμων των ομόφυλων ατόμων όπως και κατά του δικαιώματός τους να υιοθετούν παιδιά. Είμαι αντίθετος με κάθε προπαγανδιστική επειχείρηση των μέσων μαζικής ενημέρωσης έχει στόχο να παρουσιάσει ένα ορμονικό πρόβλημα ως φυσιολογική ιδιαιτερότητα. Δεν τίθεται θέμα του φύλου του ομοφυλόφιλου ατόμου. Αυτό το λέω γιατί πολλοί βαράνε τους άρρενες που "πνίγουν το κουνέλι" και φτιάχνονται με τις λεσβίες (όπως τουλάχιστον δηλώνουν). Σωστότατος ο νόμος Πούτιν για ποινικοποίηση της ομοφυλοφιλικής προπαγάνδας σε παιδιά. Θεωρώ ότι άπαξ και ομοφυλόφιλος επιχειρεί να εκφράσει την σεξουαλική του διαστροφή δημοσίως πρέπει να έρχεται αντιμέτωπος με την κοινωνική απαξίωση. Τί κάνουν στην ιδιωτική τους ζωή είναι άλλο θέμα. Έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιούν τον πρωκτό για σεξουαλική διέγερση αντί για αφόδευση και κανείς δεν δύναται να τους πει κουβέντα. Όταν όμως παραβιάζεις τους κανόνες πάνω στους οποίους έχει δομηθεί η ανθρώπινη ύπαρξη δημοσίως πρέπει να υφίστασαι τις συνέπειες. Δυστυχώς στην Ελλάδα, που είναι μέλος του ΝΑΤΟ και συμμέτοχος της δυτικής παρακμής, όλα όσα προανέφερα ακούγονται φαιδρά. Πάντα προσωπικά όταν έχω ηθικό ενδοιασμό ανατρέχω στους αρχαίους Έλληνες. Δεν χρειάζεται να αναφέρω τις νομικές κυρώσεις εις τις οποίες ήταν έκθετοι οι ομοφυλόφιλοι στην αρχαία Ελλάδα. Καμία σχέση πάντως με τις φρικαλεότητες που περιγράφουν οι Εβραίοι στην Παλαιά Διαθήκη. Ο ομοφυλόφιλος άλλωστε είναι άνθρωπος. Δεν είναι, κατά την γνώμη μου, όπως ο παιδεραστής ή ο κτηνοβάτης, των οποίων η διαστροφή υπάγεται στην ψυχιατρική. Η Παθολογία και η Γενετική λένε ότι οι ομοφυλόφιλοι παράγουν περισσότερες θυληκές ορμόνες από το φυσιολογικό. Οφείλουμε να τους σεβαστούμε ως ασθενείς και να αναζητήσουμε τρόπους επανένταξής τους στην κοινωνία. Ούτε η αποδοχή, ούτε η κατακραυγή είναι λυσή. Αυτά πιστεύω.

Οι Αρχαίοι σου Έλληνες που ανατρέχεις χαρωπά σε αυτούς τον έπαιρναν (και τον έδιναν) κατα κόρον.

"Όταν όμως παραβιάζεις τους κανόνες πάνω στους οποίους έχει δομηθεί η ανθρώπινη ύπαρξη δημοσίως πρέπει να υφίστασαι τις συνέπειες."

'Οταν (εάν, αλλά σου το εύχομαι) κάνεις με τη γκόμενά σου στοματικό ή πρωκτικό, ακόμη κι όταν χρησιμοποιείς προφυλακτικό, τι ακριβώς αλλάζει και τότε δεν είναι "παραβίαση των κανόνων της ανθρώπινης ύπαρξης"?

Και κάτι επίκαιρο για τους φίλους μας τα ζώα:
http://i.imgur.com/6sPrzhY.png

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Αύγ, 2014 1:14 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
Dr_manolakis Offline

Ένταξη: Πεμ 15 Νοέ 2007, 14:25
Τόπος: Που μπορεί να μαι;;;
Ένας άνθρωπος μπορεί να εντάσσεται στο ανθρώπινο είδος και την κοινωνία που αυτό έχει δημιουργήσει, με όλα τα δικαιώματα που αυτή δίνει, όταν περιγράφεται από μερικά απλά χαρακτηριστικά:

1. Να ανήκει στο κοινώς αποδεκτό ανθρώπινο είδος, δηλαδή να προέρχεται από 2 γονείς που είναι άνθρωποι.
2. Να μην περιορίζει με κανέναν τρόπο την ελευθερία του συνανθρώπου του, των ζώων και της φύσης που μας περιβάλλει.

Σύμφωνα με αυτά οι γκέι (οποιουδήποτε φύλου) (θα έπρεπε να) είναι αποδεκτά μέλη της κοινωνίας.

Σημείωση 1η:
Οι ρατσιστές, σεξιστές, φασίστες, δολοφόνοι, καπιταλιστές δεν είναι άνθρωποι, όπως εύκολα μπορεί να διαπιστώσει κανείς, διότι περιορίζουν με διάφορους τρόπους την ελευθερία των συνανθρώπων τους.

Σημείωση 2η:
Οι "κραγμένοι" γκέι (κάθε φύλου) είναι απλά αντιαισθητικοί (συνήθως) και πολλές φορές μπορεί να είναι επηρεασμένοι, από το peer pressure της κοινωνίας μας και των media, στο να γίνουν κάτι το οποίο δεν είναι. Αυτό δε σημαίνει πως δε μπορούν να είναι ό,τι θέλουν.

Σημείωση 3η:
Όπως, πολύ σωστά, προανέφερε κάποιος, ξέρω άπειρους γονείς διαφορετικού φύλου που ΣΙΓΟΥΡΑ δε θα έπρεπε να κάνουν ή ακόμα χειρότερα να μεγαλώνουν παιδιά. Το ότι ομοφυλόφιλα ζευγάρια δε θα έπρεπε να υιοθετούν παιδιά, για μένα, είναι άτοπο διότι μπορεί να είναι δύο λαμπροί γονείς που να βγάλουν ένα πολύ ανοιχτόμυαλο και σωστό παιδί στην κοινωνία.

Σημείωση 4η:
Για το γάμο δε μπορώ να πω κάτι άλλο εκτός του ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει εφόσον δεν περιορίζει την ελευθερία του άλλου. Δε νομίζω ότι δύο γκέι σε δέρνουν ή σε σκοτώνουν...(βλ. ΧΑ)

Σημείωση 5η:
Όποιος αμφιβάλλει για το γεγονός ότι η ομοφυλοφιλία (η πραγματική και όχι αυτή που δημιουργείται από την πίεση της κοινωνίας) είναι μία μετάλλαξη του ανθρώπινου είδους, όπως είναι τα γαλανά-πράσινα-μαύρα-καστανά μάτια και το λευκό-μαύρο-κίτρινο-μπλέ χρώμα δέρματος, να ανοίξει το ίντερνετ και να διαβάσει ενδοκρινολογία και περί γονιδίων που έχουν να κάνουν με τις ορμόνες.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ, 2014 11:52 am
 Επιστροφή στην κορυφή 
Green Lantern Offline

Ένταξη: Δευ 01 Οκτ 2012, 15:33
Οφείλω να απαντήσω σε έναν ατυχή παραλληλισμό που έκανε ένας φίλος προηγουμένως, που με αποκάλεσε εμμέσως και ρατσιστή. Ο στοματικός έρως μετυξύ άρρενος και θήλεος είναι κάτι το φυσιολογικό. Τέτοια παιχνίδια υπήρχαν από την αρχαιότητα. Ας αναλογιστούμε όμως τί κάνει ένας ομοφυλόφιλος με το ταίρι του στο κρεβάτι. Ο ένας εκ των δύο χρησιμοποιεί το πέος του το οποίο εισχωρεί στον πρωκτό του άλλου άντρα. Και στις λεσβίες η ερωτική πράξη είναι αφύσικη, αλλά όχι βάρβαρη όπως στους άντρες. Το πρωκτικό σεξ είναι καταδικαστέο και στους ετεροφυλόφιλους και δεν νομίζω καμία φυσιολογική κοπέλα να το ζητούσε από το αγόρι της, παρότι ακούγονται πολλά ότι οι σημερινές το προτιμάνε γιατί θέλουν να παραμείνουν παρθένες μέχρι να βρεθεί ο κατάλληλος. Ο λόγος που εφευρέθηκε η διαστροφή αυτή (πρωκτικό σεξ) είναι ότι στο σημείο εκεί, λόγω της ύπαρξης της οσφυικής χώρας και της ουράς της σπονδυλικής στήλης, εδρεύουν πολλά νεύρα τα οποία διεγείρονται. Τέτοια όμως παιχνίδια μπορεί να προκαλέσουν ακράτεια και διάφορες μολύνσεις, ακόμα και όταν λαμβάνονται προφυλάξεις, δεδομένου ότι η περιοχή κρατάει πολλά μικρόβια εξαιτίας της αφόδευσης. Δεν είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα. Ενδεχομένως να έπρεπε να υπάρξει και ξεχωριστό topic για αυτό το ζήτημα. Αυτά ως προς το πρωκτικό που ανέφερε ο φίλος.

Στην συνέχεια παρέθεσε ένα comic για να υπονοήσει ότι εκφέρω ρατσιστικές απόψεις. Δεν στρέφομαι κατά καμίας φυλής. Ρατσιστής εξάλλου είναι λατινική λέξη (race=φυλή). Αναγνωρίζω την ισότητα όλων των φυλών και των εθνών, αλλά από την άλλη δεν συμπαθώ μερικά λόγω της ιδιότητας μου ως Έλληνος. Δεν έχει να κάνει με τους ομοφυλόφιλους αυτό. Είναι τελείως άλλο ζήτημα το οποία θεωρώ ότι δεν θα άξιζε να το μελετήσουμε χωριστά διότι όλοι μοιραζόμαστε τις ίδιες αντιρατσιστικές απόψεις┘ οπότε συζήτηση χωρίς αντιπαράθεση δεν μπορεί να εδραιωθεί.

Σχόλιο:Παρακαλώ να μου πει κάποιος πώς βάζω άνω τελεία. Στο Word είναι Alt+729, αλλά εδώ φαίνεται να βγάζει μία ορθή γωνία. Ευχαριστώ.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ, 2014 5:17 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
cwhg Offline

Ένταξη: Τρι 09 Δεκ 2008, 00:00
κατι τέτοιους ανθρώπους είναι να τους λυπάσαι .. πιο κολλημένος δε γίνεται ..

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ, 2014 7:57 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
DiKA85 Offline
Administrator

Ένταξη: Τετ 29 Οκτ 2003, 12:00
Τόπος: Surrey, UK
http://mao.gr/koutsoumpgay/

Ειναι φαίνεται οδηγια του κομματος... μετά τα καλοκαιρινά φεστιβάλ οδηγητή
٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩(●̮̮̃•̃)۶ ][_, ([]) ][_,

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ, 2014 8:14 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
ece1992 Offline

Ένταξη: Κυρ 17 Οκτ 2010, 00:43
Ctrl+C, Ctrl+V φάση.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ, 2014 9:44 pm
 Επιστροφή στην κορυφή 
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν εδώ και:   Ταξινόμηση κατά:   
Σελίδα 3 από 4 [76 Posts]   Μετάβαση στη σελίδα: Προηγούμενη 1, 2, 3, 4 Επόμενη
Δημοσίευση νέας Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ.ΕνότηταςΕπισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
 Portal » Community » myprotia.gr magazine » Γενική συζήτηση
Μετάβαση στη:  

Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
You cannot post calendar events in this forum

myprotia.gr - myprotia@myprotia.gr - 2011

Forum with support of Syndicator RSS